19-21.10.2012.

ТРОДНЕВНA ЕКСКУРЗИЈА ЗА УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕДА ШКОЛСКЕ 2012/2013. ГОДИНЕ

Дестинација: Врбас – Нови Сад – Шабац – Ваљево –- Златибор –Мокра Гора – Мећавник – Шарганска осмица

ЕКСКУРЗИЈА ЈЕ ИЗВЕДЕНА 19; 20 И 21. ОКТОБРА 2012. ГОДИНЕ

1 ДАН-:19.10.2012. Полазак испред школе у 07,00 сати. Вожња преко Новог Сада до манастира Каона надомак Ваљева. Према народном предању ова светиња је задужбина иконије, сестре Милоша Обилића. Следи одлазак до Бранковине-културно историјски комплекс везан за Ненадовиће и нашу познату песникињу Десанку Максимовић (састоји се од цркве, порте са гробним местом Десанке Максимовић,Протине , Десанкине школе,вајата Ненадовића. При доласку у Ваљево  обилазак језгра града –посета Народног музеја који је основан 1951.године,Тешњара“-(стaре чаршије из турског доба), Гимназијe, трга Живојина Мишића, трга Десанке Максимовић (познате српске песникиње), као и „Муселимовог конака“-  који је подигнут у XVIII веку у чијем подруму су били заточени кнезови Алекса Ненадовић и Илија Бирчанин и одатле одведени на губилиште. Краће слободно време у центру Ваљева . Ручак. Наставак пута до Златибора. Смештај у објекту „Мирис Дуња“.
Вечера.Дискотека . Ноћење.

2. ДАН: 20.10.2012.Доручак. Одлазак до Мокре Горе, којој је посебан допринос и афирмацију дао наш прослављени редитељ Емир Кустурица који је овде снимао свој  филм „Живот је чудо“. Подигнувши Етно село Дрвенград  Емир је постао становник Мокре Горе. Време за посету биоскопа и за разгледање етно села. Одлазак до Шарганске осмице – део некадашње пруге уског колосека Београд-Ужице- Дубровник, на планини Шарган.  Она је најатрактивнија туристичко-музејска железница у Европи и спомиње се као јединствено градитељско ремек-дело у свету међу пругама узаног колосека.Вожња возом. Одлазак до Кремне-такозваног Дома пророка, кућицу брвнару, где су изложени бројни сувенири, слике, исечци из новина и слично и где се могу чути интересантне приче везане за Кремна и Креманско пророчанство. Повратак у објекат, ручак. Краће слободно време за индивидуалне-спортске активности. Вечера. Дискотека. Ноћење.

3. ДАН:21.10.2012. Доручак. Полазак до манастира Рача-краће слободно време. Повратак преко Златибора до Горњег Милановца. Ручак-посета изложбене поставке Норвешко-југословенског клуба новинара... Полазак за  Врбас где се стиже до 22,00 сата.