7. - 13.10.2013.

ПРОГРАМ ОБЕЛЕЖАВАЊА ДЕЧИЈЕ НЕДЕЉЕ

(од 07. до 13. ОКТОБРА, 2013. године)

МОТО: „СЛУШАЈТЕ МАМА И ТАТА, ЖЕЛИМ СЕСТРУ ИЛ' БРАТА"

1. „Дан за дечија права" - први час у току недеље посветити деци и правима детета Decja-nedelja-2013

2. Музичко поетска представа „Љубав нас увек спаја", Мирјане Петров, за ученике првог циклуса
Место: Хол ОШ "П.П.Његош".
Време: Четвртак, 10.10.2013., са почетком у 12,00 часова.

3. Обезбедити довољан број „Добродошлица" и беџева Дечјег савеза, за ученике првог разреда.

4. Програм добродошлице - свечани пријем првака у Дечји савез (свечаност, културно - забавни програм, подела добродошлица и беџева, разгледање изложбе у холу школе...).
Време: среда, 09.10.2013. други час (у 13:50).

5. Посета Герентолошком центру, Врбас
Носиоци: учитељи и ученици четвртог разреда.
Време: уторак 08.10.2013.

6.Посета Црвеном крсту, Врбас
Носиоци: учитељи и ученици трећег разреда.
Време:11.10.2013. године

7. Продаја колача
Носиоци: учитељи и ученици првог, другог и трећег разреда и ученици који похађају продужени боравак
Време: .петак 11.10.2013 године (14,00)

8. Посета Еко учионице на Шлајзу
Носиоци: учитељи и ученици другог разреда, учитељица Марица Килибарда са ученицима који похађају продужени боравак
Време:среда 09.10 2013 године (09,30)

9. Засадити „Дрво генерације" са ученицима првог разреда у кругу школе.
Време: 09.10.2013. трећи час(у 14:55).

10. Цртање на асфалту на тему недеље.
Носиоци: учитељи и ученици од првог до четвртог разреда.
Време: 09.10.2013. четврти час (10:25 и 15:55).

11. Изложба дечјих радова на тему недеље.
Носиоци: учитељи и ученици од другог до четвртог разреда, наставници ликовне културе, српског језика и ТИО, Одбор ПЦК.
Време: у току недеље.

12. Друштвено - користан рад:
- међународна акција „Очистимо свет" - учешће (уређење школског простора);
- акција дечије солидарности „Деца – деци" - учешће.
Носиоци: ОС и ОЗ од првог до осмог разреда, Комисија за хигијенско - естетско уређење, Одбор ПЦК.
Време: у току недеље.

13. Забава за децу (одељенске и разредне забаве, игранке, посела, маскембали...).
Носиоци: ОС и ОЗ од првог до осмог разреда (час одељенског старешине).
Време: у току недеље.

14. Одељенске и међуодељенске спортске, рекреативне и ведре активности за децу на отвореном простору.
Носиоци: учитељи и ученици од првог до четвртог разреда и наставници физичког васпитања. Време: у току недеље.

15. Сарадња са предшколском установом „Бошко Буха" Врбас.
Носиоци: учитељи и ученици првог циклуса, психолог.
Време: у току недеље.

16. Учешће у „Малој ликовној колонији" 2013. Геронтолошког Центра Врбас, поводом месеца посвећеног старима, која има наградни карактер.
Тема овогодишње колоније је „Далеко, далеко".
Носиоци:наставник ликовне културе и 3 ученика (потребно је до петка, 04.10.2013. доставити списак ученика и наставника који учествују, као и која врста боја и материјала ће бити потребна сваком од учесника, односно којом техником ће радити – факсом).
Време: Четвртак, 10.10.2012. године, од 15 до 18 часова.

17. Посета Народној библиотеци „Данило Киш" Врбас.
Носиоци: учитељи и ученици првог разреда, библиотека.
Време: У току недеље.

18. Учешће у акцијама и манифестацијама општинског, регионалног, покрајинског, републичког или савезног карактера.
Носиоци: према врсти и карактеру активности.
Време: према календару организатора.

АКТИВНОСТИ У ОРГАНИЗАЦИЈИ ОПШТИНСКОГ ОДБОРА:

1. Традиционални турнир у малом фудбалу - 8.(осми по реду).
Време: четвртак, 10.10.2013. године, са почетком у 10,00 часова.
Место: ЦФК „Драго Јововић" – на травнатом терену, а у случају лошег времена такмичење ће се одржати у великој дворани ЦФК „Драго Јововић".

Носиоци: наставници физичког васпитања и ученици 5. и 6. разреда.

2. Конкурс ликовних радова на тему „Слушајте мама и тата, желим сестру ил' брата"
Носиоци: Културни центар Врбаса, учитељи, наставник ликовне културе и ученици од I доVIII разреда, школска библиотека.
Време: Радове селекционирати и доставити библиотеци „Данило Киш" Врбас, до понедељка, 07.10.2013. године(5 радова за категорију узраста I - IV и V - VIII разреда).

3. Конкурс литерарних радова основног образовања на тему „Слушајте мама и тата, желим сестру ил' брата"
Носиоци: Библиотека „Данило Киш" Врбас, учитељи, наставници српског језика и ученици од I доVIII разреда, школска библиотека.
Време: Радове селекционирати и доставити библиотеци „Данило Киш" Врбас, до понедељка, 07.10.2013. године.

4. Учешће у градским активностима на Тргу Николе Пашића (сваки дан у току недеље од 09,00 до 11,00 и од 15,00 до 17,00 часова биће емитована музика).
Носиоци: учитељи, ОС, ученици, наставник ликовне културе, стручна служба.
Време: у току недеље
НАПОМЕНА: Један термин у току недеље ученици наше школе треба да изведу програм по избору. Учитељи и ученици IV разреда, извешће ритмику и слободно рецитовање , у ЧЕТВРТАК, 10.10.2013. године.

5. Акција :ДЕЦА-ДЕЦИ
Скупљање разних поклона за децу у знак помоћи и солидарности. (роба, одећа и слично, односе се у Црвени крст Врбас, а остало прибор, кљиге, играчке и слично у Центар за социјални рад)
Време: у току недеље

6. Учешће у емисији Радио Врбаса (разговори на тему недеље: „Слушајте мама и тата, желим сестру ил' брата"
Носиоци: Радио Врбас, Стручна служба, професор разредне наставе Биљана Бегановић и 5 ученика четвртог разреда .
Време: Од 07. до 13.10.2013. године - у договору носиоца са уредницом ТВ „Бачка" тел: 700 – 344 и 700 - 355 (термин среда, 03.10.2012. године, у интервалу од 10,30 до 11,00 часова).

7. Дан отворених врата - Пријем код председника Општине (Потребан долазак 3 - 4 ученика и 1 наставник).
Носиоци: директор, наставница Српског језика Величковић Славица и ученици VIII разреда.
Време: петак, 11.10.2013. 10,00 часова.