АРХИВА

Ко је на вези

We have 61 guests online



ИЗВЕШТАЈ О УСПЕХУ УЧЕНИКА

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ „ ПЕТАР ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ“ ВРБАС

НА ТАКМИЧЕЊИМА У ШКОЛСКОЈ 2016-2017 ГОДИНИ

 

 

ИЗВЕШТАЈ О РЕЗУЛТАТИМА СА УЧЕШЋА НА ЛИТЕРАРНИМ И ЛИКОВНИМ КОНКУРСИМА  УЧЕНИКА НАШЕ  ШКОЛЕ

1) Конкурс Народне библотеке „Данило Киш“, Врбас „Нећу да бригам, хоћу да се играм“

Награђени ученици:

-           Борис Хајду, 3/1

-           Веселин Вушуровић, 3/1

-           Анђела Кнежевић5.разред

 

2) Конкурс Црвеног крста Врбас „Сунчана јесен живота“

Награђени ученици:

Литерарни радови:

2.место – Василије Драгнић, 3/1

3.место – Лена Чолаковић, 3/1

Ликовни радови:

2.место – Катарина Грдан, 3/2

2.место – Матија Пароци, 5/3

 

3)Конкурс ОШ „П.П. Његош“, Врбас  поводом Дана Школе и 65 година постојања

Награђени ученици:

Литерарни радови - Млађи узраст:

1.место – Марко Миловић, 3/1

2.место – Маша Шћур, 3/1

3.место деле - Лазар Шведић,2/2 ОШ „С.Милетић“, Врбас

 и Матеја Миловић, 3/1 из ОШ“П.П.Његош“, Врбас

Старији узраст:

1.место – Ана Бечић, 7/3

2.место – Анђела Кнежевић 5/1

3.место деле – Марија Међедовић, 8/1, и Реља Биговић, 5/1

Ликовни радови - Млађи узраст:

1.место деле Теодора Стојаковић,4/1, ОШ“С.Милетић, Врбас и

Веселин Вушуровић, 3/1, ОШ“П.П.Његош“, Врбас

2.место – Анђела Вучетић, 3/1

3.место деле – Нина Тодоровић, 1/2, и Брајковић Василије 1/1

Старији узраст:

1.место – Анастасија Павловић, 7/1,

2.место деле – Лана Килибарда, 5/1, и Дајана Лаловић 8/3

3.место – Јована Михаиловић, 5/2, ОШ“Б.Радичевић“, Савино Село

 

4)Конкурс Народне библиотеке Данило Киш, Врбас „На крилима ветра“

Награђени ученици:

Литерарни радови – млађи узраст:

1.место – Вида Тутњевић, 3/1

2.место – Тијана Стефановић,3/3

3.место – Немања Пешић, 3/3

Старији узраст:

1.место – Пањковић Илија, 8/1

2.место – Божовић Дарија, 8/3

Ликовни радови:

1.место – Вито Јовић, ½

 

5)Ликовни конкурс Културног центра Врбас, Филмске редакције Биоскопа „Југославија“ и Удружења ликовних уметника Врбаса „Новогодишњи плакат“ и „Новогодишња честитка“

Награђени ученици:

1.место – за плакат: Мија Ђурица, 5/1

За честитку:

1.место – Маша Кужић, 7/1

2.место - Јована Студен, 6/2

3.место – Настасја Барановски, 5. Разред

6.Конкурс Народне библиотеке „Данило Киш“, Врбас „Молитва пред манастирским вратима“

Награђени ученици

Литерарни радови - млађи узраст:

1.место – Алекса Драгнић, 3/2

2.место – Маша Балетић, 3/3

Старији узраст:

1.место – Јована Студен, 6/2

2.место – Ена Микшић, 6/2

 

Ликовни радови – старији узраст:

1.место – Маша Пуделка, 6/2

 

7) Конкурс „Комуналца“ из Врбаса „Кап воде на длану“

Награђени ученици:

1.место – Анђела Кнежевић, 5/1

 

8. У „Гласу“ из Врбаса је 16.фебруара у тзв.“Малом гласу“ изашао прилог о нашој школи

Заступљени су следећи ученици:

Са литерарним радовима:

-           Божовић Дарија

-           Делибашић Милица

-           Међедовић Марија

-           Милић Јелена

-           Пањковић Илија

Са ликовним радовима:

-           Бабић Симона

-           Јоцовић Раде

-           Козакив Николина

-           Кузић Маша

 

9. Општинска смотра рецитатора Врбаса

Пласман на Зонску смотру:

Млађи узраст:

-           Анђела Вучетић

-           Вида Тутњевић

Средњи узраст:

-           Јован Драгнић

-           Александар Рајковић

-           Нађа Шоћ

 

Пласман на Покрајинско такмичење:

-           Вида Тутњевић

10.  На  Петом ликовном конкурсу „ Нацртај, обоји и освоји“ који је организовала Форма идеале у периоду од 01 до 30.09.2016. године, ученица I-3 одељења наше школе , РАДОВИЋ ЕЛЕНА , добитница је четврте награде.

 

РЕЗУЛТАТИ УЧЕНИКА НА ПОЈЕДИНАЧНИМ ТАКМИЧЕЊИМА ИЗ НАСТАВНИХ ПРЕДМЕТА ЗА ШКОЛСКУ 2016/2017 ГОДИНУ

 

  • §На општинском такмичењу ученика основних школа из Географије одржаном у ОШ „Ј.Ј.Змај“ у Змајеву,  12.03.2017. године,  ученица седмог разреда Вања Карановић је освојила III место (80 бодова).

На истоименом такмичењу, у категорији деце осмог разреда, ученици Никола Миловић, освојио је II место (87 бодова) , ученица Милана Вујичић III место (84 бода) и Растко Новаковић III место (83 бода).

 

Учешће на општинском такмичењу из географије узели су следећи ученици:

7.разред:                                            8.разред:

Сара Димић  69                                 Марија Међедовић 66

Елена Мрђеновић 58                        Анастасија Перовић 59

                                                            Јелена Милић 55

                                                            Маша Мијатовић 52

 

  • §На општинском такмичењу ученика основних школа из Хемије одржаном у ОШ „ Бранко Радичевић“  у Равном Селу,  26.02.2017. године, ученица седмог разреда Гузина Ања освојила је I место (96 бодова), а II место (87 бодова)Влашкалић Јована .

На истоименом такмичењу, у категорији деце осмог разреда, ученици Никола Миловић, освојио је III место (62 бода) .

Учешће на општинском такмичењу из хемије  узели су следећи ученици:

7.разред:                                            8.разред:

Шмит Андреј 68                               Вујичић Милана 54

                                                            Лаловић Дајана 37

                                                            Мијатовић Маша 29

  • §На окружном такмичењу из хемије одржаном у ОШ „Коста Трифковић“ у Н.Саду ученица Гузина Ања је освојила I место са максималних 100 бодова, а ученица Јована Влашкалић II место (88 бодова).

 

  • §На општинском такмичењу ученика основних школа из енглеског језика ученица Анђела Вујичић освојила је II место (25 бодова), Вељко Ћоровић III место (24 бода) и Дајана Лаловић III место (24 бода).

Учешће на такмичењу је имао Никола Миловић (16 бодова). Ученике је за ово такмичење припремала наставница енглеског језика Весна Грегорински.

  • §На окружном такмичењу из енглеског језика одржаном у ОШ „ Б.Јединство“ у Куцури Ученик Вељко Ћоровић освојио је II место (35 бодова), Анђела Вујичић освојила је III место (33 бода).

Учешће на такмичењу су имали следећи ученици: Дајана Лаловић -32 бода,  Анђелија Павић – 31 бод, Милана Кулић 29 бодова и Никола Миловић 24 бода.

 

  • §На општинском такмичењу ученика основних школа из немачког језика ученица Милана Вујичић освојила је II место (24 бода), Илија Пањковић III место (22 бода) . Учешће су узеле ученице Маша Мијатовић (19 бодова) и Јелена Милић (17 бодова). Ученике је за ово такмичење припремала наставница немачког језика Миња Чворо.

 

  • §На општинском такмичењу ученика основних школа из Историје одржаном у ОШ „Бранко Радичевић“ у Равном Селу,  05.03.2017. године,  учествовало је укупно 13 ученика наше школе. Резултате су постигли :

 

5.разред:

-           Пароци Матија        II место (42 бода)

-           Мирковић Милица   II место (42 бода)

-           Пејовић Анђела         учешће (35 бодова)

-           Бутуровић Милутин учешће ( 26 бодова)

-           Хајду Ања                   учешће (22 бода)

 

6.разред:

-           Бабић Симона           III место (27 бодова)

-           Миловић Ана                        III место (27 бодова)

-           Дедеић Јована           учешће (11 бодова)

 

7.разред:

-           Пастовњицки Маша           учешће (6 бодова)

8.разред:

-           Миловић Никола      I место (39 бодова)

-           Копривица Магдалена III место (32 бода)

-           Вујачић Стеван        учешће (29 бодова )

-           Ђуровић Лука            учешће (20 бодова )

 

  • §На општинском такмичењу ученика основних школа из биологије одржаном у ОШ „Братство јединство“ у Врбасу,  05.03.2017. године,  учествовало је укупно 19 ученика наше школе. Резултате су постигли :

 

5.разред:

-           Мирковић Милица   II место (88 бодова)

 

Ученицу за такмичење припремао наставник Секулић Небојша.

 

7.разред:

-           Влашкалић Јована   I место (94 бода)

-           Бечић Ана                  III место (75 бодова)

-           Карановић Вања      учешће (59 бодова )

-           Мијатовић Шарна   учешће (53бодова )

-           Марић Андрија          учешће (43 бода )

 

8.разред:

-           Делибашић Милица                         учешће (65 бодова )

-           Ђуровић Лука                        учешће (53 бода )

-           Кулић Милана                      учешће(53бода )

 

 

Ученике 7. и 8. разреда за такмичење припремала наставница Лелић Татјана.

 

 

  • §На општинском такмичењу ученика основних школа из физике одржаном у ОШ „Братство јединство“ у Врбасу,  19.02.2017. године,  учествовало је укупно 8 ученика наше школе. Резултате су постигли :

-           А ундреј Шмит                     7.разред         III место (21 бод)

-           Никола Миловић      8.разред         I место (19 бодова)

 

  • §На окружном такмичењу из математике ученица 7-1  Јована Влашкалић је освојила III место (47 бодова). Ученицу је за такмичење припремала наставница Шипчић Ксенија.

 

  • §На оштинском такмичењу из српског језика одржаном у ОШ „Вук Караџић“ у Б.Д.Пољу наши ученици су постигли следеће резултате:

 

5. разред

-           Килибарда Лана  - I место (20 бодова),

-           Ковач ЉубицаII место (17 бодова)

7. разред

-            Гузина Ања - I место (16 бодова)

       8.разред

-           Никола Миловић  - III место (14 бодова)

 

РЕЗУЛТАТИ НА СПОРТСКИМ ТАКМИЧЕЊИМА

У ШКОЛСКОЈ 2016/2017 ГОДИНИ

 

  • §У оквиру Дечије недеље на 11.традиционалном турниру у малом фудбалу, који се одржао 06.10.2016.године  у ЦФК „Драго Јововић“, екипа  петог и шестог разреда наше школе освојила  је 1.место.

 Екипу ОШ „П.П.Његош“ су чинили:

  1. 1.Урош Булајић, 6/2
  2. 2.Мартин Чизмар, 6/1
  3. 3.Марко Владисављевић, 6/3
  4. 4.Илија Херинг, 6/3
  5. 5.Вања Кривокапић, 6/3
  6. 6.Марко Вујовић,6/3
  7. 7.Новак Гојков, 5/1
  8. 8.Дејан Бањац, 5/3
  9. 9.Марко Павић, 5/1
  10. 10.Вељко Војводић, 5/3

 

  • §На школском такмичењу у пливању  одржаног 20.10.2016.године у Новом Саду ученици наше школе остварили су изузетне резултате и пласирали се на Државно првенство које ће се одржати у Београду.
  1. 1.Јована Ивић, 4/1 – 1. место– прсно (50м)
  2. 2.Новак Ђурковић, 3/3 - 2. место – краул (50м)
  3. 3.Борис Хајду, 3/1 – 3.место – делфин (50м)

 

  • §На општинском такмичењу у кошарци, одржаном 03.новембра 2016.године у ОШ“20 октобар“ у Врбасу екипе наше школе освојиле су запажене резултате.

ДЕВОЈЧИЦЕ – 2.место                               ДЕЧАЦИ – 1.место

Девојчице:                                                     Дечаци:

  1. 1.Маша Рудовић, 6/1.Стефан Копривица, 8/3
  2. 2.Нађа Чолаковић, 6/2. Данило Лаковић, 8/3
  3. 3.Маша Буторовић, 6/3. Владимир Бојанић, 8/3
  4. 4.Дејана Вигњевић, 6/4. Данило Ивановић, 8/1
  5. 5.Вања Кривокапић, 6/5. Василије Вучетић, 8/3
  6. 6.Тара Петровић, 6/6. Василије Делибашић, 7/1
  7. 7.Теодора Новаковић, 7/7. Стефан Милићевић, 7/3
  8. 8.Нина Ивановић, 6/8. Мирко Симовић, 8/2
  9. 9.Нађа Бечић, 6/9. Андрија Рогановић, 8/1
  10. 10.Ања Мрђеновић, 6/2
  11. 11.Елена Мрђеновић, 7/3
  12. 12.Јелена Дедејић, 6/3

На окружном такмичењу дечаци су узели учешће.

Наставници физичког васпитања Весна Павић и Горан Рахман.

  • §На такмичењу „ Ревија ритмичке гимнастике“ 2016. , које је одржано 17.12.2016 у Новом Саду, у центру за спорт „Ђачко игралиште“ у категорији 1-2 разред учествовале су ученице:

 

-           Дајана Митровић

-           Мартина Сакан

-           Анђела Аларгић

-           Теодора Кртолица

 

Укупан збир за екипу: 23,7 бодова

Појединачно:

-           Мартина Сакан 7,9 -2 место

-           Дајана Митровић 7,5 -3.место

-           Анђела Аларгић 3,9 - 6.место

У категорији 3-4 разред учествовале су ученице:

-           Милица Перуновић

-           Софија Влаховић

-           Тијана Стефановић

-           Марина Балетић

Укупан збир за екипу: 19,8 бодова

У категорији 5-6  разред учествовале су ученице

-           Маша Пуделка

-           Јована Студен

-           Зорана Микшић

-           Јована Јапунџа

Укупан збир за екипу: 16,3 бодова

 

  • §На општинском такмичењу у шаху, одржаном у  недељу 26. фебруара  2017.године у ОШ „С.Милетић“ у  Врбасу наши ученици су постигли запажене резултате.

ДЕВОЈЧИЦЕ:                                                                                    ДЕЧАЦИ:

1.разред:                                                                             3.разред:    

-           Нађ Софија 2. место                                                            - Пејовић Велизар 1.место 

-           Пешевић Петра 3. Место                                      

5.разред

2.разред:                                                                             -Цебаловић Никола 2.место

-           Милосављевић Нина 1.место                                -Јовичић Видак 3.место

6.разред:                                                                             6.разред:

-           Глушац Јована 1.место                                           -Марковић Миљан 1.место

-           Глушац Теодора 2.место                                        

7.разред:

7.разред                                                                               -Жунић Јован 2.место

-           Мрђеновић Елена 2.место

 

На екипном нивоу наше девојчице су освојиле 1 .место, а дечаци заслужено 2.место.

 

  • §Са одржаног школског такмичења у judo-u за ученике/це основних и средњих школа Војводине одржаног у Кикинди, 01.03.2017.године у СЦ „Језеро“ наши ученици су постигли следеће резултате:

-           Нина Јањић – 3. место и пласман на државно првенство

-           Сергеј Костелник 5.место

-           Јован Станишић 5.место

-           Милица Секицки  5.место

Ученица Нина Јањић је имала учешће на појединачном Школском Првенству Србије за основне и средње школе у џудоу одржаном 14.марта 2017. године  у Панчеву.

Ученике је за такмичење припремао наставник физичког васпитања Рахман Горан.

У Врбасу, априла 2017. године.

Извештај припремили:

Владимир Увалин, административни референт

Емсура Сладоје, настаница српског језика и књижевности

Ана Ковачевић, психолог школе