Прошлог викенда настављена је серија одличних резултата које су постигли наши ученици на разним такмичењима.

АЊА ГУЗИНА, ученица VIII разреда, освојила је друго место на Републичком такмичењу из хемије

и висок пласман из географије.

ЈОВАНА ВЛАШКАЛИЋ, ученица VIII разреда, освојила је треће место на Републичком такмичењу из историје.

Изванредне резултате постигли су и спортисти наше школе. На VIII спортској олимпијади школске омладине Војводине:

ЈОВАНА ИВИЋ, ученица V разреда освојила је друго место у пливању на 50 м краул стилом, а НОВАК ЂУРОВИЋ,

ученик IV разреда освојио је треће место у пливању на 50 м у краул стилом.

Мушка кошаркашка екипа наше школе освојила је V место.

СЕРГЕЈ КОСТЕЛНИК, ученик VII разреда освојио је четврто место у џудоу, а АЛЕКСАНДРА ГРДАН, ученица VI разреда,

освојила је такође четврто место.

Наши ученици били су веома успешни и на XXX јубиларном Невеновом фестивалу деце песник у Савином Селу.

Прва награда „Никола Путић“ за прозни рад додељена је нашем ученику четвртог разреда МОМЧИЛУ БЈЕКИЋУ

за причу „Момчило у земљи чуда“.

Награда за најлепшу породичну песму „Нека школа мало сачека“ припала је МАРКУ МИЛОВИЋУ, ученику IV рзреда.

У Зборнику XXX Невеновог фестивала нашли су се поетски радови следећих наших ученика:

IV разред: Вишња Радојевић, Тина Перуновић, Лена Чолаковић, Борис Хајду, Елена Маринковић,

Вида Тутњевић и Василије Драгнић.

VIII разред: Јован Драгнић.

Додајмо овде да су ученици IV-3 одељења, на Међуокружној смотри луткарских група основних школа,

11. мaја 2018. године у Ветернику, са предством „Нарциса“ освојили друго место. Играли су:

Андрија Симић, Марина Балетић, Митар Шљукић, Вања Голуб, Мирон Костелник, Никола Михајловић и Јована Студен.

Представу је припремила учитељица Снежана Ковач.

Драга децо, поносни смо на ваше резултате. Хвала вам што сте на тако успешан начин представљали нашу школу.

Вама и вашим професорима упућујем најискреније честитке и жеље за нове успехе и резултте.

Директор школе,

Славица Гвозденовић